Naujienos

Mobili Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija: MENO PORTALAS

 

2017 m. vasarą Vilniuje, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje projektas-paroda „MENO PORTALAS“ sulaukė didžiulio susidomėjimo ir kvietimų atvykti ir į kitus Lietuvos miestus, todėl išdidžiai pranešame – MES ATVYKSTAM!

 

Praėjusią vasarą Vilniuje, Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje atsivėręs interaktyvus-tarpdisciplininis-edukacinis projektas „MENO PORTALAS“ šiemet tampa mobilus ir ketina atsiverti kitose Lietuvos vietose.

Projektas „MENO PORTALAS“ yra bendras interaktyvus VšĮ „Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija“ ir „KALTŪNO“ (didelio susidomėjimo sulaukęs lietuvių menininikų vykdytas (ir tęsiamas) tarptautinis tarpdisciplininis edukacinis projektas ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, įgyvendintas Lietuvoje, Suomijoje ir Danijoje).

Šis projektas skirtas vaikams ir jų tėvams (globėjams) plėtojant jų emocinį intelektą, skatinant emocinį raštingumą, kūrybiškumą ir organizuojant kokybišką šeimų laisvalaikio praleidimą. Skirtingose erdvėse, skirtinguose Lietuvos miestuose atsivers „portalai“ į meno, kūrybiškumo, fantazijų, emocijų pasaulius, kurie yra papildyti ikimokyklinio amžiaus vaikų (3-6 m.) darbais. Kiekvienoje lokacijoje, kurioje atsivers „portalas“ edukacijų dalyviai bus kviečiami atskleisti savo vaizduotę, pademonstruoti savo fantazijos beribiškumą ir savo kūriniais prisidėti prie ekspozicijos augimo. „KALTŪNO“ komandos sukurti objektai ir instaliacijos susilieja su vaikų vaizduojamais ir įsivaizduojamais ateities pasauliais, fantastiniais gyvūnais, robotais, kosmoso platybėmis, šeimos santykiais dabar ir ateityje, ir dar daugeliu kitų dalykų nukelia į spalvingą ateitį ir priverčia nusišypsoti net ir didžiausius rimtuolius.

„KALTŪNO“ komanda visų atsivėrimų metu rengs interaktyvias edukacijas-ekskursijas-spektaklius, kurių metu drauge tyrinėsime, patirsime bei aptarinėsime įvairiose vietose randamas vaizdines, garsines ir vizualines instaliacijas. Lankytojai taps detektyvais bei remdamiesi „įkalčiais”, drauge mėgins įminti su kokiais vargais ir rūpesčiais susiduria veikėja Gabėta ir jos šeima. Projekto istorijos vienas iš personažų broliukas keliauja laiku, taip ir parodos kūrinių autoriai - po ateitį, bandydami suprasti kas būtų jeigu būtų.  Vienas iš pagrindinių projekto uždavinių parodyti lankytojams kaip iš mažų dalykų susideda dideli ir visai nesvarbu ar tai būtų mūsų vaizduotė ar bėdos, kurių nesprendžiam. Parodoje, vaikų darbuose atsiveria „portalai“ į jų vidinį pasaulį ir nesugadintą, autentišką mąstymą. Atrasdami paraleles tarp savo ir veikėjos Gabėtos šeimos gyvenimų lipdysime iš pažiūros pabirą pasakojimą į vientisą istoriją. Kiekvienas šioje edukacijoje-ekskursijoje-spektaklyje atras savąją istorijos versiją, susijusią su jo išgyventa patirtimi ir jam aktualiais dalykais, o išeidami paliks dalelę savęs (piešinį, nuomonę, atsiliepimą ar kt.) ir tokiu būdu taps parodos dalimi. Šios edukacijos-ekskursijos-spektaklio tikslas skatinti vaikus ir jų tėvus (globėjus) analizuoti tiek išorinius tiek vidinius informacijos šaltinius. Apsilankę šioje edukacijoje-ekskursijoje-spektaklyje lankytojai (ypač vaikai) pradės suprasti, kad informacija savaime nėra nei gėris nei blogis, svarbu ją analizuoti, suvokti, kad ji mums galėtų tarnauti, padėti. Pasitelkdami „KALTŪNO“ pasakojimą istoriją, drauge mėginsime suprasti kokį poveikį mes darome vieni kitiems. Mūsų vidinis jausmų pasaulis yra sudėtingas ir nevienareikšmis ir kaip būna gerai, kai po truputį pradedame juos ir jų poveikį suprasti.

Artimiausiu metu “MENO PORTALAS” ketina ATSIVERTI:
Gegužės 21 d. 16 val.  – 25 d. Anykščiuose, Anykčių raj. sav. Liudvikos ir Stanislavo Didžiulių viešojoje bibliotekoje  (Vyskupo skv. 1, Anykščiai);
Birželio 7 d. – 10 d. Vilniuje, tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘18“, edukacijų erdvėje „TARP KŪRĖJŲ“ (LITEXPO Laisvės pr. 5, 04215, Vilnius)
Birželio 18 d. 16 val. – 24 d. Utenoje, „POKŠT“ erdvėje (Aušros g. 11a, Utena)
Rugpjūčio 21 d. 16 val. – 26 d. Kelmėje, Kelmės kultūros centre (Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė)

Edukacijų-ekskursijų-spektaklių laikai skelbiami internete puslapyje www.vaikugalerija.lt/projektai ir FB VVJMG.
Registraciją į „Kaltūno edukacijas-ekskursijas-spektaklius vykdo pačios įstaigos.

Projekto organizatorius VšĮ Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija (VVJMG)
Projekto vadovė Justina Gražytė
Režisierė Saulė Norkutė
Scenografė Šarūnė Pečiukonytė
Ekspozicijos įrengimas Mantas Televičius
Meno portalo keliones dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba