Naujienos

Kartu su vaikiška knyga

Balandžio 7 dieną į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyrių rinkosi jaunieji skaitytojai ir jų tėveliai paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną. Čia vyko literatūrinė popietė „Pasiropinėjimai po vaikų knygų derlių“.


Popietės pradžioje renginio dalyviams buvo pristatyta šios dienos atsiradimo istorija, papasakota apie tai, kad ji švenčiama būtent balandžio 2-ąją, kartu minint garsaus danų pasakininko H.Ch. Anderseno gimtadienį. Vaikai taip pat sužinojo, kad kasmet vis iš kitos pasaulio šalies iškeliauja vaikų rašytojo kreipimasis, o šių metų šventės rėmėjas – IBBY (Tarptautinė vaikų ir jaunimo knygos taryba) Latvijos skyrius. Kreipimosi tekstą parašė Inese Zandere, daugiau kaip 30 knygų vaikams ir paaugliams autorė. Plakatą sukūrė dailininkas Reinis Petersonas, iliustravęs daugiau kaip 20 knygų. Šiuo kreipimusi kasmet siekiama atkreipti dėmesį į vaikų skaitymą kaip vertybę.

Vėliau bibliotekininkės kartu su skaitytojais aptarė geriausių 2017 m. vaikų ir paauglių knygų penketukus. Buvo skaitomos ištraukos iš vaikų knygų penketuko, kurį sudaro Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė“, Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“, Gajos Gunos Eklės „Brolis, kurio nereikėjo“,  Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“ ir Rebekos Unos „Aš esu Tomas, seklys“.

Popietės pabaigoje knygų bičiuliams buvo padėkota už nuoširdumą ir nuolatinę draugystę su knyga. Kiekvienas dalyvis gavo apdovanojimus – diplomus, saldžius prizus ir knygas su anykštėno žurnalisto Lino Bitvinsko autografu bei palinkėjimais.


Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Lalezer Varbliauskienės