Naujienos

IŠ KALĖDINIŲ ATVIRUKŲ ISTORIJOS

Šventinę nuotaiką kuria ne tik įžiebtos eglutės, bet su meile parašyti įrašai atviruke. Jie sukelia sentimentus, nes tokie mieli ir nuoširdūs, mūsų pačių vaikystę primenantys atvirukai.
Nuo gruodžio 1 d. Debeikių bibliotekoje parengta Kalėdinių atvirukų paroda „Iš Kalėdinių atvirukų istorijos“. Tai Esmeraldos Juodelienės Kalėdinių atvirukų kolekcija.


Kalėdiniai atvirukai primena įvairius praeities įvykius, faktus. Nespalvotų atvirukų vaizdavimo objektai įvairūs. Išsiskiria daugiau religine tematika, Marija laikanti kūdikėlį Jėzų. Spalvoti atvirukai išsiskiria spalvomis: žiemos peizažai, žaisliukai, žvakės, laikrodžiai. Labai daug atvirukuose yra pavaizduota įvairių gyvūnėlių: meškos, stirnos, kiškiai, voveraitės. Parodoje iš viso eksponuojama 123 Kalėdiniai atvirukai. Visi atvirukai primena įvairius praeities įvykius, faktus.

Atrodė, jog pasaulį užvaldžius visagaliam kompiuteriui atvirukai visam laikui nužengs į nebūtį. Tačiau ne! Tradiciškai jie tebekeliauja po pasaulį, su šiltais sveikinimais.

Debeikių filialo bibliotekininkė
Ingrida Markuns