Naujienos

Knygos „Sušaudyta jaunystė“  pristatymas


Spalio 7 d. Molėtų r. Alantos gimnazijos salėje vyko Alvyros Žvinienės knygos „Sušaudyta jaunystė“ pristatymas. Tai ketvirtoji autorės knyga ( pirmoji buvo „Kurkliai“).

Pilnutėlėje žiūrovų aktų salėje blaškėsi „išprotėjusi moteris“, kuri ieškojo laisvės parnešti išėjusių – sūnaus, brolio, kaimynų, klausė visų, ar jų nematė? Jų niekur neradusi, ji nuėjo gulti „Prikelkit mane, kai pražilęs akmuo ims žydėti, kai suskilus girnapusė vėl į vieną suaugs“. Ją prikelia knygos autorė, sakydama, kad Lietuva jau senai laisva, tačiau kokia kaina tą laisvę reikėjo iškovoti, mes visi neturime teisės pamiršti.

Alvyra Žvinienė į šią knygą sudėjo labai daug informacijos apie partizanus, tremtinius, jų šeimas ir ar artimuosius. Ši nuostabi moteris šios knygos puslapiuose mus sustabdė prie įvykių, jau pažymėtų istorijos ženklais.  Ji tarsi gyva istorijos enciklopedija.

Tarp žiūrovų buvo žmonių, gyvų to laikotarpio liudininkų – tai tremtiniai ir partizanas Jatautis – jie dalinosi prisiminimais.

Stiprus tikėjimas Lietuvos laisve nugalėjo išdavikų kėslus – mes esame laisvi, įaugo į Lietuvos žemę pašventinti ąžuoliniai kryžiai, menantys dorų žmonių skausmą. 

Jaunieji šauliai ant didvyrių kapų padėjo iš ąžuolo lapų nupintus  vainikus, o Vėlinių naktį, kai ūkaus gūdus lapkričio vėjas, mintimis mes uždegsime partizanų žuvimo vietose po atminimo žvakelę, tai bus pavėluota duoklė tiems, kas žuvo, nes prie jų suniokotų kūnų degė tik žali kadugiai.

Po gausių sveikinimų  visi klausėmės kapelos „Ratilai“ atliekamų partizaniškų dainų.


Bibliotekininkė Danguolė Matulienė