Naujienos

Valstybės dieną sutinkant

Prieš didžiąją šventę - Liepos 6-ąją, Rubikių biblioteka paruošė parodą „Liepos 6-oji. Valstybės ir Tautinio kostiumo diena“.
Parodoje buvo eksponuojami ir reti egzemplioriai: lietuvių jaunuomenės tautiško laikraščio „Jaunoji karta“  1932, 1937 metų leidimo numeriai, kuriuose  rašoma apie tautinį kostiumą ir tautinių tradicijų gaivinimą. Bibliotekai šio vertingo laikraščio kelių metų komplektus yra padovanojęs vienas skaitytojas.

Gavę pakvietimą iš Burbiškio bibliotekininkės Fortūnos vykome į susitikimą su fotografu, kraštotyrininku Tautviliu Uža, kuris papasakojo apie savo knygas, jų leidybą, atsakė į pateiktus klausimus.

Stebėjomės, kiek kruopštaus darbo ir pastangų reikėjo įdėti, kad būtų surinkta medžiaga apie Viešintų miestelio gyventojus, jų sodybas, kaimo  šviesuolius, mokyklą. Akis ir širdis užbūrė fotografijų paroda „Gimtinė širdyje, fotografijose ir knygose...“ Nuotraukos tokios gražios, kad sunku būtų buvę pasakyti, kuri pati gražiausia... Mums  labiausiai patiko su bažnyčios vaizdu.

Valstybės dieną pasitikome prasmingai. Džiugu, kad dalyvavo ir moksleiviai.


Rubikių bibliotekos informacija