Naujienos

Anykštėnų paroda „Knygos anatomija“ Utenoje

Anykštėnų bibliotekininkų parengta edukacinė plakatų paroda „Knygos anatomija“ visą mėnesį veikė Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.

Lapkričio 5 d. 10 val. vyko parodos uždarymas, kuriame dalyvavo Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka, Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė, Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė ir Viešosios bibliotekos dailininkė Violeta Matelienė.

Anykštėnai pristatė savo programą: buvo rodomos skaidrės, skambėjo specialiai šiai parodai sukurta kompiuterinių technologijų specialisto Justo Šaučiūno muzika, tekstus apie žmogaus ir knygos anatomiją skaitė direktorius R. Kutka ir vyr. bibliotekininkė R. Urbonienė.

Direktorius pristatęs anykštėnų bibliotekininkų komandą pasidžiaugė, kad su šia paroda jau pabuvota ir palankių atsiliepimų sulaukta iš Vilniaus universiteto, Kauno apskrities, Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekų, kuriose anykštėnų sukurti plakatai buvo eksponuojami.

Kartu su anykštėnais bibliotekininkais Utenoje renginyje dalyvavo parodos idėjos autorius, Anykščių viešosios bibliotekos globėjas ir bičiulis, kraštietis dr. afil. profesorius Osvaldas Janonis. Pasak profesoriaus, parodos rengėjai į darbą įdėjo daug triūso, giedro širdingumo ir dvasios švytėjimo. Paroda intensyviai bendraujant kurta kelis mėnesius. Formą jai suteikė – plakatus sumaketavo bibliotekos dailininkė V. Matelienė. Parodos tikslas, kad skaitytojai ne tik daugiau žinotų apie knygos sandarą, bet ir labiau ją gerbtų.

Utenos bibliotekoje kalbėdamas prof. O. Janonis išsakė dar vieną mintį, kad reikėtų atskleisti ir bibliotekos anatomiją, nes dažnai skaitytojai nežino ir nemato tų darbų, kuriuos dirba bibliotekininkai.

Renginiui pasibaigus Užpalių bibliotekos darbuotoja paprašė, kad anykštėnai atvyktų su paroda į Užpalius.

Projektą remia Lietuvos Kultūros taryba.
 

Viešosios bibliotekos informacija

Violetos Matelienės nuotraukos