Filialai

ANDRIONIŠKIS. Paroda Juozui Paškevičiui

Paroda Juozui Paškevičiui
 

Prieš 104 metus gimė žymus andrioniškietis - rašytojas, pedagogas, vertėjas, ilgametis JAV Baltųjų rūmų darbuotojas Juozas Paškevičius. Jo dukterėčios Tamaros Paliulionienės dėka išsaugota gausi jos dėdės asmeninė biblioteka. Didžioji jos dalis saugoma ir eksponuojama L.ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Kraštotyros skyriuje. Mažesnioji šiuo metu eksponuojama Andrioniškio bibliotekoje. Po Naujųjų metų ir ji bus perduota Kraštotyros skyriui. Kviečiu apsilankyti.

A. Žvikas Andrioniškio bibliotekos bibliotekininkas

ANDRIONIŠKIS. Gyvenimas pašvęstas Siaurukui...

Gyvenimas pašvęstas Siaurukui...


Kaip Anykščiai sunkiai įsivaizduojami be siauruko geležinkelio, taip pats siaurukas nebūtų toks, jei jame nedirbtų šaunusis jo Metraštininkas, fotografas Vaidas Pupelis. Tai tikrai ne tas žmogus, kuris ilgai ir kantriai siekė fotografijos aukštumų. Gimęs 1977 m., baigė tuometinę J. Biliūno vidurinę mokyklą. Mokėsi Vilniaus aukštesniojoje transporto mokykloje. Ją baigęs, iš karto pradėjo dirbti Aukštaitijos Siaurajame Geležinkelyje, kur sėkmingai darbuojasi ir šiandien. Iš kur meilė fotografijai... paklausite ?...

2008 m. Vaidas pirko naują televizorių ir dovanų gavo... fotoaparatą. Čia ir prasidėjo... Vaikai, šeimyninės šventės... Keitėsi fotoaparatai, tobulėjo technika ir darbų tematika. Vis dažniau pastebimi gamtos, miesto švenčių vaizdai ir, svarbiausia, ... Siaurukas.

Dalyvauta parodose „ Siaurukas kraštovaizdyje“, kur didžiąją dalį sudarė Vaido darbai, Kultūros Centre... Žymiausiu pasiekimu reikia laikyti dalyvavimą konkurse „ Traukiniu keliauk – akimirką pagauk“. Komisijos ir Internete balsavusiųjų nuomone tarp 236 pateiktų nuotraukų geriausiuoju pripažintas Vaido autorinis darbas „Pasirinkimas“, kuriame užfiksuota akimirka, keliaujant lietuviškuoju Siauruku... Beje, už šį darbą Vaidas galės dviese keliauti Prancūzijoje greituoju traukiniu pasirinkta kryptimi...

Ypatingu kuklumu pasižymintis Vaidas į parodos atidarymą Andrioniškio bibliotekoje atvyko lydimas ne tik žmonos Vidos, bet ir direktoriaus Gintaro Kerbedžio, kuris pačiais gražiausiais žodžiais visiems susirinkusiems pristatė parodos autorių. Pats renginys vyko irgi ne tradiciškai – traukinyje... Keleiviai, matydami vaizdus pro langą, pasakojo atsiminimus R. Vanago „Siauruko istorijos“ motyvais...

 

Andrioniškio bibliotekos bibliotekininkas A. Žvikas

AŽUOŽERIAI. Pokalbių popietė -  „Medus vaistas ir jaunystės šaltinis“

Pokalbių   popietė -  „Medus vaistas ir jaunystės šaltinis“
 

Adventas – ramaus laukimo metas, bet tai visai nereiškia, kad žmonės turi tik sėdėti ir nuobodžiauti. Ramią gruodžio trečiosios popietę , norintys sužinoti apie bičių produktus žmonių sveikatai, rinkosi į Ažuožerių  biblioteką. Tai paskutinioji projekto „Sveikatos želmenėliai“ paskaitos dalis. Į svečius atvyko Anykščių bitininkų draugijos pirmininkas Albertas Žarskus ir ažuožerietis  bitininkas Gintaras Cibas. Svečiai atvyko su bičių produkcija, kurią visi degustavome. Bitininkų draugijos pirmininkas A. Žarskus  įdomiai pasakojo ir  pristatė  pažintinę  literatūrą  apie  bičių produktų gydomąsias savybes. Klausytojams susidomėjus, net kelias knygas  paskolino  bibliotekos skaitytojams paskaityti.

Su dideliu susidomėjimu apžiūrėjo Gintaro Cibo vaškinių kalėdinių žaisliukų ir žvakių kolekciją. Ši paroda bibliotekoje veiks iki gruodžio 20 dienos.

D. Agafanovienė

KVARSKAS. Poezijos valanda Salomėjai Nėriai

Poezijos valanda Salomėjai Nėriai


Lapkričio 22 d. šeštadienio popietę į Kavarsko miesto biblioteką rinkosi ne tik kavarskiečiai, bet ir Svirnų II bibliotekos skaitytojai, poetinio žodžio mėgėjai. Čia vyko poezijos valanda skirta Salomėjos Nėries 110 – osioms metinėms „Mūsų džiaugsmo ir skausmo sesuo“. Lyrikė, subtili poetė, dainuojanti siela, tautos lakštingala ir dar daug epitetų skiriame jai – Salomėjai Nėriai. Onutė Buinevičienė supažindino su poetės esminiais gyvenimo epizodais, pristatė pagrindinius jos kūrybos bruožus. S. Nėries poeziją skaitė Onutė Buinevičienė, Loreta Mikalauskienė, Gintarė Romeikaitė. Tarp skaitomų posmų skambėjo dainų, S. Nėries žodžiais, muzikiniai įrašai. Ilgametis bibliotekos lankytojas, buvęs Kavarsko vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas Pranas Černiauskas dėkojo renginio organizatoriams, pats perskaitė keletą S. Nėries lyriškiausių eilėraščių.

Eugenija Zajankauskaitė
Kavarsko filialo vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos Jurgos Chlibik

 KAVARSKAS. „Valgau ir lieknėju“

 „Valgau ir lieknėju“
 

Kavarsko miesto bibliotekoje savo knygą „Klubo „Valgau ir lieknėju“ kalendorius. Ką valgyti visus metus ir kiekvieną dieną“ pristatė mitybos ekspertė, diplomuota medikė, klubo „Valgau ir lieknėju“ įkūrėja, paskelbusi revoliucingą šūkį – „Norint atsikratyti kilogramų, valgyti galima viską: - ir šokoladą, ir karbonadą, ir lašinius“, pati numetusi 60 kilogramų svorio Alma Mieliauskienė.


Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukos Jurgos ChlibikNuo lapkričio 11 d.
Svėdasų bibliotekos Meno galerijoje
eksponuojama

Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos
Neformalios jaunųjų gidų grupės „KASgi“ narių 

Vaidos Mickūnaitės ir Arno Zolubos
fotografijų paroda
„Aš matau gyvenimą...“