Valandėlė Anykščių krašto literatams Onai Sedelskytei ir Aleksui Navickui prisiminti

Tik prieš keletą dienų Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius skambėjo nuo jaunųjų lankytojų klegesio ir džiaugsmo susitikus su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. Šiandien čia vėl gausu mažųjų skaitytojų. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos organizavo renginį Anykščių krašto literatams šviesaus atminimo Onai Sedelskytei ir Aleksui Navickui prisiminti. 

    

Renginyje dalyvavo A. Vienuolio progimnazijos 4a klasės moksleiviai ir mokytoja Žibutė Butėnienė.

Savo prisiminimais apie Aleksą Navicką dalijosi pedagogas mokslininkas, logopedas, publicistas, elementorių vaikams autorius Juozas Danilavičius. Apie literato kūrybą ir jo giminystę su vyskupu, poetu Antanu Baranausku kalbėjo Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė.

Literatės, muziejininkės, bibliotekininkės Onos Sedelskytės gyvenimą ir kūrybą apžvelgė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė, ištraukas iš literatės knygos „Užuožerių Antaniukas“ skaitė vyr. bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė.

Po renginio jaunieji bibliotekos lankytojai susipažino su knygų paroda, kurioje eksponuoti A. Navicko ir O. Sedelskytės kūriniai. Taip pat moksleiviai turėjo galimybę pavartyti, XIX a. pradžioje išleistus periodinius leidinius „Moksleivis“ ir „Žibutė“, kurie priklausė A. Baranausko giminės ainio asmeninei bibliotekai.

Vaikų literatūros skyriaus informacija