Iškilmingai atidaryta „anykštietiška“ biblioteka

Naujos Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos atidarymo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Tęsdama jau trečius metus vykstančią nacionalinę „Knygų Kalėdų" akciją, kurios šiemetinis tikslas surinkti kuo daugiau knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms, Prezidentė atvežė bibliotekai Knygų Kalėdų dėžę, linkėdama, kad „bibliotekos pilnės ir turtės leidiniais bei kompiuteriais, kad lietuviai vis labiau pažins pasaulį, o pasaulis – Lietuvą“.

Niekada nebuvome vieni

Prie įėjimo į biblioteką moksleivių pašlakstyta švęstu vandeniu, viešnia išgirdo jų patarimą per slenkstį žengti kairiąja koja. Tarstelėjusi „Kairė-dešinė“, įžengė į patalpas.

Bibliotekos konferencijų salė vos sutalpino atėjusiuosius pagerbti Prezidentės ir pasidžiaugti nauja biblioteka.

Susirinkusieji pasitiko Prezidentę stovėdami.

Iškilmes sveikinimo daina pradėjo „Indigo“ choras ir jo vadovas Vytautas Matuzas.

Bibliotekos direktorius Romas Kutka padėkojo Prezidentei ir susirinkusiems už dėmesį bibliotekai: „Mes, bibliotekininkai, niekada nebuvome vieni: buvo vienminčių bendruomenė, pasitikėjome vieni kitais, siekėme bendrų tikslų. Džiaugiamės Prezidentės vizitu. Dėkojame visiems, esantiems kartu. Nuoširdus Jums ačiū! – sakė Bibliotekos vadovas.

Atvažiavau su jumis tiesiog pasidžiaugti

Prezidentė pasidžiaugė matydama susirinkusius kelių kartų žmones: „Man malonu, kad tokia gražia proga galiu pasveikinti jus ir pasidžiaugti kartu su jumis: turite puikią biblioteką. Tai ne tik biblioteka, tai be galo gražus pastatas, kuris dera prie vietos architektūros.

Ką tik atidarėme didžiulę gražią baltą kaip gulbę Vilniaus universiteto biblioteką, o jūsų bus kitokia, anykštietiška, labai svarbi ir tikrai didžiulė. Aš daug skaičiau apie ją, apie tai, kiek daug joje žmonių skaito.

Labai džiaugiuosi, kad per Lietuvą eina bibliotekų banga. Mes atstatome žmonėms namus, kuriuose jie gali susitikti, atstatome žmonėms galimybę šviestis, bendrauti, matyti tokius jaunus žmonės, kokie šiandien dalyvauja čia, dainuoja tokias gražias dainas ir nesirengia „krautis lagamino“. Vadinasi tikrai turime gražią ateitį, o ši biblioteka pasitarnaus ir jiems. Kai turėsite galimybę skaityti, naudotis internetu, pažinti visą pasaulį, niekur nebereikės važiuoti. Gražių ir jaunų žmonių mums ir patiems labai reikia.

Svarbiausia yra Lietuva. Čia gimėme, čia užaugome, čia mokėmės, pažinome, čia ir gyvensime. Grįždami ar išvažiuodami – ką bedarytume, žinome – tai yra mūsų šalis, mūsų Tėvynė“, – kalbėjo valstybės vadovė.

„Jokių oficialių kalbų neskaitysiu. Atvažiavau su jumis tiesiog pasidžiaugti. Pasidžiaugti, kad galime turėti ateitį, kad ją patys kuriame, kad ir valdžia, ir bendruomenė, ir nevyriausybinės organizacijos, ir jaunimas – visi kartu esame čia“, – sakė garbi viešnia.