Tarmėse – tėvų kalbos grožis

Vaikų literatūros skyriuje įvyko Tarmių metams skirta viktorina „Tai skambi tėvų kalba“.


Viktorinoje dalyvavo dvi komandos: Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centro „Zuikiai“ ir Antano Baranausko pagrindinės mokyklos „Penktokai“ (5 c klasė).

Centro moksleiviai dar ir literatūrinę kompoziciją atliko – ją paskyrė artėjančioms (2014 m.) rašytojo Kristijono Donelaičio 300–osioms gimimo metinėms.

Renginį pradėjusios Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė ir vyr. bibliotekininkė Rimvydė Urbonienė drauge su moksleiviais „pakeliavo“ po Lietuvos etnografinius regionus: Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją, Žemaitiją, Mažąją Lietuvą, trumpai stabtelėdamos ties Anykščiais.

Viktorinos dalyviai turėjo atsakyti, kaip vadinamos Lietuvoje nuo seno skambėjusios unikalios dainos, įvardinti dainingiausią Lietuvos kraštą, išvardinti būdingiausias žemaičių charakterio savybes, apibūdinti, kuo išsiskiria anekdotai bei linksmi pasakojimai apie suvalkiečius, prisiminti, kaip dar vadinamas Dzūkijos ir Suvalkijos kraštas, pasakyti tarmę, kurios pagrindu susiformavo bendrinė lietuvių kalba ir kaip kitaip ji dar vadinama, įvardinti regionų „sostines“.

Antra užduotis – paklausyti ir atsakyti, kokia tarme sekama pasaka.

Komandų atsakymus vertino Viešosios bibliotekos darbuotojos Skaivė Meškauskienė ir Birutė Venteraitienė. Susumavus balus, paskelbtos lygiosios.

Skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė padėkojo komandų dalyviams bei juos rengusioms ir lydėjusioms Evgenijai Baltronienei, Almai Repečkienei, Julijai Mirzojevai, Dangirai Nefienei už geranoriškumą, žinių troškimą ir pasidalijimą su kitais, susiklausymą, įteikė saldžiuosius prizus ir po nuostabią knygą „Vaikams apie senąsias Lietuvos sostines“.

Parengė:
Aušra Miškinienė
Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja

Violetos Matelienės nuotraukos