Bibliotekoje vaikų popietė su gyvūnais „Po viena saule“

Spalio 4–oji yra Pasaulinė gyvūnų globos diena. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos šį mėnesį skyrė knygoms apie gyvūnėlius populiarinti ir renginiams organizuoti.


Gražią, saulėtą spalio 17-tos dienos popietę Vaikų literatūros skyriuje vyko didžiulis šurmulys. Čia susirinko jaunieji skaitytojai su savo augintiniais: katėmis, šuniukais, žiurkėnais. Kai kurie atvyko į renginį be augintinių, tačiau vis tiek turėjo papasakoti, ką jie paliko savo namuose, kaip jiems sekasi gyvūnėlius prižiūrėti.

Renginį vedė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ramunė Bražiūnienė. Ji papasakojo, kad Pasaulinė gyvūnų globos diena tapatinama su Šv. Pranciškaus Asyžiečio, ištikimo gyvūnų globėjo vardu ir minima visame pasaulyje.

Papasakoti apie gyvūnėlių priežiūrą į renginį atvyko Anykščių veterinarijos gydyklos „Fitoveta ir Ko“ farmacininkė Birutė Čenienė. Viešnia paprašė vaikų elgtis labai atsakingai su gyvūnais, kad prieš įsigydami augintinį gerai pagalvotų, ar bus jam kur gyventi, ar galės tinkamai prižiūrėti bei juo rūpintis.

Vyrauja nuomonė, kad gyvūno charakteris priklauso nuo jo veislės. Dalis tiesos yra. Tačiau manoma, kad, pavyzdžiui, kilmingas šuo gali turėti tik kelis bendrus jo veislei charakterio bruožus, o visa kita priklauso nuo šeimininkų ir jų elgesio su gyvūnais. Negrynaveisliai šuneliai taip pat labai protingi ir gali būti ištikimiausiais šeimininkų draugais.

Skyriaus vedėja Ramunė kalbino visus renginyje dalyvavusius, paprašė pristatyti savo gyvūnėlius, prisiminti jų iškrėstas išdaigas, įsimintinus nuotykius. Visi vaikai noriai pasakojo, kaip jų augintiniai vykdo nurodymus, kaip elgiasi nepažįstamoje aplinkoje, ką daro, jei įprastu laiku nesulaukia ėdalo, kaip elgiasi su kitais gyvūnais ar žmonėmis, kur miega, ką ėda ir t.t.

Popietėje dalyvavo Simona su savo šuniuku Bartu, Mingailė su šuniuku Taškiu, Miglė su „labai išdidžiai save vedusiu“ katinu Ogiu. Narveliuose savo judrumą demonstravo Dovydo žiurkėnas Čipsas ir Ramunės Peliokėlis.

Vaikai pasakojo apie savo augintinius, paliktus namuose: Roberta apie šuniuką Nordą, Nedas apie šuniuką Rikį, Ignas apie mylimiausius savo draugus: šunis Arą, Rikį, Perlitą, Torą ir katę Erkę.

Aivaras pristatė papūgą Rikę ir akvariume gyvenančias žuvytes. Ignas džiaugėsi savo žuvyte vardu Gaidelė ir papūga Lile. Kasparas papasakojo apie kaime pas močiutę gyvenančius šunis Reksą, Bobiką, Rokį, Dorą ir Pupą.

Vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Rimvydė į renginį atsivedė savo linksmuolį šunelį Čipsą, kuris jau spėjo užkariauti visų bibliotekininkių ir bibliotekos lankytojų simpatijas. Čipsas ištaikęs progą pasprukti iš namų, visada į darbo pabaigą atkeliauja į biblioteką pasitikti savo šeimininkės.

Nepaprastai mielas šunelis – moka tarnauti, „išbučiuoja“ kiekvieną, kuris bando jį paglostyti. Yra be galo draugiškas ir protingas.

Apie namuose paliktus savo augintinius: šunis ir kates, akvariumą su daugybe žuvelių pasakojo ir bibliotekininkė Vaida.

„Gyvūnai kaip žmonės turi jausmus, todėl jiems reikalinga ir meilė ir rūpestis, ir pagarba. Augintinis – tai ne pramoga ir ne vienkartinis džiaugsmas. Tai taip pat ir atsakomybė“ – tokiais žodžiai renginį baigė vedėja Ramunė ir paragino jaunuosius bibliotekos lankytojus atnešti savo augintinių padarytas nuotraukas arba piešinius.

Vaikų literatūros skyriuje planuojama surengti augintinių piešinių ir nuotraukų parodą.

Po renginio Veterinarijos gydyklos „Fitoveta ir Ko “ farmacininkė Birutė padovanojo visiems renginio dalyviams gyvūnams skirto maisto ir padalino informacinius leidinėlius apie gyvūnėlių priežiūrą ir maitinimą.

Eilėraštis šunytėms Laidai ir Tikei

Dvi augintinės,
gyvenančios pas mus,
pasibeldė į šią žemę
prieš trejus metus.
Šiandien jų gimtadienis –
džiugu,
tiktai dovaną išrinkt sunku.
Meilę dovanosiu.
Kodėl ne?
Tai pati geriausia
DOVANA!
( Audronė B.)


Vaikų literatūros skyriaus informacija