Penktasis miesto mokyklų vienuoliktokų „Žodžių mūšis“ Anykščių viešojoje bibliotekoje

 

Balandžio 26 dienos popietę Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje vyko jau penktasis – jubiliejinis miesto mokyklų vienuoliktokų „Žodžių mūšis“. Kadangi Anykščių miestas šiemet yra paskelbtas Lietuvos kultūros sostine, viktorinos klausimai buvo skirti mūsų šalies kultūrai.


Renginio pradžioje moksleiviai supažino su viktorinos-konkurso taisyklėmis. „Žodžių mūšį“ vedusi Birutė Venteraitienė pristatė vertinimo komisiją – muziejininką Raimondą Guobį, „Šilelio“ redaktorę Audronė Pajarskienę ir bibliotekininkę Skaivę Meškauskienę.
Antano Vienuolio gimnazijos komanda prisistatymo metu parodė filmuką apie savo mokyklą, biliūniečiai pakvietė renginio dalyvius kartu sudainuoti M. Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“, Antano Baranausko mokyklos atstovai pradžiugino daina bei eilėmis. Ir prasidėjo įnirtinga žinių kova. Moksleiviams buvo užduoti 42 klausimai, į kuriuos atsakydami jie galėjo pasitikrinti, ar pakankamai yra susipažinę su Lietuvos kultūra, ar žino svarbiausias mūsų šalies istorijos faktus.
Gal klausimai šiemet buvo per lengvi, o galbūt į žaidimą susirinko žingeidūs ir labiau apsiskaitę Anykščių mokyklų vienuoliktokai, tačiau šį sykį „Žodžių mūšis“ baigėsi greičiau negu įprastai. Mokiniai be vargo atsakė į istorinius bei politinius klausimus, šiek tiek sunkiau jiems sekėsi atspėti, kur palaidotas vienas garsiausių lietuvių keliautojų Matas Šalčius, kas laikomas lėlinės animacijos pradininku ir kad būtent archeologas Tadas Daugirdas pasiūlė Lietuvos vėliavą papildyti geltonos spalvos juosta. Žaidimas vyko nuotaikingai bei smagiai – vienuoliktokai geranoriškai papildydavo vieni kitų atsakymus, komisijos nariai ir renginį stebėję mokytojai taip pat išsakė daugybę įdomių faktų, pagilinančių mokinių žinias.
Kadangi beveik visos komandos pateikė panašų teigiamų atsakymų skaičių, galutinius rezultatus lėmė papildomi taškai, kuriuos moksleiviai „užsidirbo“ pildydami priešininkų arba savų komandų atsakymus. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad tai daryti sėkmingiausiai sekėsi J. Biliūno gimnazijos vienuoliktokams, kurie surinkę 289 taškus laimėjo pirmąją vietą. Antrą vietą užėmė A. Baranausko vidurinės mokyklos komanda (246 taškai), treti liko A. Vienuolio gimnazijos moksleiviai (245 taškai).
Žaidimo dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei ir knygomis.
Birutė Venteraitienė