Vasario nakties švytėjime atrastos eilės

Pažintis su Daiva Palionyte-Batavičiene užsimezgė tradiciniuose vasario nakties skaitymuose Anykščių bibliotekoje ir tęsiasi bendraujant socialiniuose tinkluose. Pastebėjus, kad Daiva nuolat publikuoja savo kūrybą, kilo mintis nacionalinės bibliotekų savaitės metu pasikviesti į svečius, į Elmininkų biblioteką.

Karantinas šiek tiek pakoregavo planus ir pirmasis susitikimas buvo tik virtualus. Ir tik dabar, liepai įpusėjus, Daiva atvyko pas mus su gausiu kūrybos kraičiu.

Drąsiai save vadinanti poete, ji atsivežė devynias knygeles.

Šalia poezijos Daivos gyvenime didelę vietą užima rankdarbiai: siuvinėti paveikslai, karpiniai, mezginiai ir kt.  Popietės metu ji pasakojo apie kūrybinį darbą, pasidalino mintimis kaip pavyksta knygeles išleisti, ir, aišku, skaitė eiles. Beje, šeši Daivos eilėraščiai yra virtę dainomis. Įdomiausia tai, kad muzikos autoriaus ir atlikėjo ji net nepažįsta, tai yra tik internetinis draugas.

Pasibaigus popietei, apsikeitėme dovanomis: viešniai dovanojome anykštietiškų suvenyrų, o ji bibliotekai – knygų, kiekvienam dalyviui – karpinį su padėkos žodžiais.

Vos parvykusi namo, Daiva atsiuntė jau naują eilėraštį. Džiaugiamės gausia kūrybine versme ir laukiame naujų knygų, naujų susitikimų.


Bibliotekininkė Diana Šermukšnienė
Nuotraukų autorius – Stasys Sudeikis