„Spalvotais kryželiais išmarginti paveikslai“

Siuvinėjimas – tai audinio puošimas dekoratyviniais dygsniais, kitaip tariant raštų ar piešinių siuvimas adata ant audinio. Siuvinėti pradėta jau labai senai, siuvinėjimo ištakos siekia dar senovės Egipto laikus.


Jei manote, kad siuvinėjimas tai nesudėtingas procesas, kurio metu naudojamas tik audinys, adata ir siūlas – labai klystate. Norint užsiiminėti šiuo hobiu toli gražu neužtenka tiesiog apsirūpinti priemonėmis. Jūs privalote turėti labai daug kantrybės, kruopštumo ir laiko. Ir tik visa tai turėdami galėsite savo pomėgį paversti savotiška meditacija sukuriančia stulbinančio grožio paveikslus.

Labai džiugu, kad kavarskietė Jolanta Kernagytė visa tai turi ir siuvinėja nuostabaus grožio paveikslus. Žiūrint į autorės darbus sunku atitraukti akis. Kiekvienas iš jų toks kruopščiai išsiuvinėtas, išmylėtas ir toks gyvas.

Maloniai kviečiame aplankyti Jolantos Kernagytės siuvinėtų paveikslų virtualią parodą Kavarsko miesto bibliotekos facebook paskyroje (https://www.facebook.com/kavarskomiestobiblioteka/).

Širdis džiaugiasi, kad Kavarske gyvena tokie nuostabūs ir kuriantys žmonės, kurie dalinasi savo kūryba su mumis visais.

Kavarsko miesto bibliotekos informacija