Susitikimas su dokumentinių filmų režisieriumi Justinu Lingiu


Kovo 6 d. Anykščių viešosios bibliotekos salėje vyko pirmasis šiais metais bibliotekos darbuotojų seminaras, kuris buvo netradicinis.

Pirmojoje dalyje bibliotekininkai dalyvavo „Protmūšyje“, kuris  buvo skirtas Lietuvių kalbos dienai ir artėjančiai Knygnešio dienai. Žaidimą vedė Kavarsko filialo bibliotekininkė Žydrūnė Šiaučiulė. „Protmūšyje“ dalyvavo trys komandos, susiskirstę po aštuonis darbuotojus. Komandų dalyviams reikėjo atsakyti į klausimus apie lietuvių ir užsienio rašytojus, jų kūrybą, iš portretų atspėti rašytojų pavardes, o žvelgiant į iliustracijas, parašyti literatūros kūrinių pavadinimus. Komandos buvo apdovanotos saldžiaisiais prizais.

Antroji seminaro dalis buvo skirta  susitikimui su Lietuvos televizijos režisieriumi Justinu Lingiu ir jo  sukurtų filmų apie Anykščių krašto žymius žmones peržiūrai. Rajono bibliotekininkai turėjo galimybę pamatyti filmus apie rašytoją Liudviką Didžiulienę-Žmoną ir Čikagos knygnešį Kazį Rožanską bei pabendrauti su filmo kūrėju ir režisieriumi J. Lingiu.

Svečias džiaugėsi lietuviais patriotais, kurie net ir sunkiais laikais sugebėjo išsaugoti savo tradicijas, papročius, pagarbą knygai ir spausdintam žodžiui, kalbėjo apie gražią lietuvių kalbą ir jos išsaugojimą išeivijoje. Apie tokius žmones J. Lingys yra sukūręs nemažai filmų. Už savo veiklą režisierius yra pelnęs ne vieną apdovanojimą: 1994 m. jis užėmė trečiąją vietą studentiškų kino filmų festivalyje Lodzėje (Lenkija) su kino filmu „Siena; 1997 m. jam skirtas apdovanojimas už geriausią debiutą Lietuviško muzikinio videoklipo konkurse „Labas-97“; 1998 m. režisierius apdovanotas GRAND PRIX VI-ajame tarptautiniame televizijos festivalyje Varšuvoje (Lenkija) už dokumentinį filmą „Dvi Aldonos“; 2003 m. jis tapo Lietuvos radijo ir televizijos komisijos skelbto konkurso Pagrindinio prizo laureatu su dokumentiniu  filmu „Mediniai Lietuvos dvarai“. 2012 m. dokumentikos kūrėjų Ingos Berulienės ir J. Lingio juosta „Ledo vaikai“ pelnė „Sidabrinę gervę“ geriausio TV filmo kategorijoje.

Režisierius J. Lingys dirba su įvairių kultūrinių projektų autoriais, rašo straipsnius į žurnalus ir laikraščius, organizuoja parodas.  
Renginyje kartu su J. Lingiu dalyvavo ilgametė Lietuvos televizijos literatūrinių laidų vedėja Aušra Kalinauskienė. Viešnia susipažino su Anykščių  biblioteka, domėjosi veikla, renginiais ir ateityje pažadėjo bendradarbiauti organizuojant susitikimus su įdomiais rašytojais.

Išvykdami svečiai paliko bibliotekai dovanų vaikams skirtas knygas Birutės Tiknevičiūtės: „Obelėlės turtai“(2017), „Pasaka apie karalių Augalą “(2018) ir „Noriu būti“(2018).


Viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Violetos MATELIENĖS