Mokiniai dalyvavo literatūriniame protų mūšyje

 

Rudeniškai saulėtą spalio 24 dieną Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros ir edukacijos skyrius pakvietė Anykščių Antano Baranausko 6A klasės mokinius dalyvauti literatūriniame protų mūšyje.

Vaikų literatūriniai protmūšiai – tai Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir Jaunimo literatūros departamento inicijuojamas projektas, skirtas skaitymo skatinimui. Pasitelkus žaidimą, skatinamas vaikų susidomėjimas knygomis, pademonstruojama, kad skaitymas gali būti smagus užsiėmimas.

Protmūšio pradžioje vaikai pasiskirstė į 5 komandas, ir susigalvojo savo komandos pavadinimą –  „Javet“, „Skaitytojai“, „Liūtai“, „Knygos“ ir „Lapai“. Visas žaidimas buvo suskirstytas į keturis turus: 1-ąjį  turą sudarė bendrieji klausimai, 2-ąjame ture moksleiviai atsakinėjo į klausimus apie kultūrines vietas, 3-iasis turas – „Literatūrinės vietos“, 4-asis – „Literatūriniai veikėjai“. Po kiekvieno žaidimo turo vaikų laukė saldžios pertraukėlės.

Pasibaigus keturiems turams ir suskaičiavus galutinius rezultatus paaiškėjo, kad pirmąją vietą iškovojo ir nugalėtojais tapo komanda „Skaitytojai“, antroji vieta atiteko „Javet“, trečia vieta džiaugėsi „Liūtai“, ketvirta – „Knygos“, o penkta – „Lapai“. Visos komandos apdovanotos saldžiais prizais bei knygų skirtukais. O pirmosios vietos nugalėtojai gavo šių metų vaikų knygų penketuko laureačių knygas. Kaip sakė nugalėtojų komanda: „Šiuo prizu džiaugsimės visa klasė“.

Vaikų literatūros ir edukacijos skyriaus informacija
Nuotraukos Lalezer Varbliauskienė