Projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymai Bibliotekoje

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje spalio 25 d. projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ (toliau –„Prisijungusi Lietuva“) skaitmeninio raštingumo mokymus pažengusiems baigė dar 10 dalyvių.

Šių mokymų tema: „E. bendruomenės TAU: Atsakingas turinio publikavimas internete ir saugus naršymas“.

Mokymų dalyviai išmoko kaip kurti ir formatuoti dokumentus neturint kompiuteryje įdiegtos tekstų redagavimo programos, kaip teksto dokumentais dalytis su kitais interneto naudotojais. Dalyviai sužinojo kas tai yra bendradarbiavimas internete ir debesų kompiuterija ir kokią naudą tai gali duoti jiems. Buvo akcentuojama kaip saugiai ir atsakingai dirbti skaitmeniniu įrenginiu, ypač dirbant prie viešųjų kompiuterių ir pan. Didelis akcentas buvo skiriamas teksto dokumentų kūrimui internete, galimybei dalytis šiuo dokumentu su kitais dalyviais bei galimybei redaguoti tą patį dokumentą vienu metu su kitais asmenimis.

Į nemokamus projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus visos Lietuvos gyventojai kviečiami iki 2021 metų kovo. Planuojama surengti 10 tūkst. mokymų visuose atnaujintuose viešosios interneto prieigos taškuose bibliotekose, juose dalyvaus apie 100 tūkst. gyventojų. Planuojama, kad pasibaigus projektui Lietuvos interneto naudotojų skaičius turėtų ūgtelėti iki 87 proc.

Daugiau informacijos apie mokymus galima rasti interneto svetainėje prisijungusi.lt arba artimiausioje bibliotekoje. Užsiregistruoti į mokymus kviečiame tel. 8 620 20 961 arba e. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. .

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Vaidos Jucienės