Kviečiame į tiesioginę transliaciją

2019 m. rugsėjo 24 d. (trečiadienį) 14.00–14.45 val.  kviečiame dalyvauti tiesioginėje vaizdo transliacijoje „STEM varžybų pristatymas“, kurioje bus plačiau pristatyta pasaulinio masto varžybų FIRST LEGO LEAGUE idėja bei galimas bibliotekų įsitraukimas į iniciatyvą.
Transliacijoje kviečiami dalyvauti bibliotekininkai, mokiniai, mokytojai, mokyklų vadovai, švietimo administratoriai, jaunimo reikalų koordinatoriai, tėvai.

Per transliaciją bus galima tiesiogiai užduoti klausimus, pateikti savo nuomonę. Klausimus taip pat galima siųsti iš anksto el. paštu: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Trumpas transliacijos turinys:

Projekto tikslas – FIRST tai draugiškos STEM varžybos, skirtos vaikams nuo 6 iki 16 metų. FIRST ir Lego Group aljansas - FIRST LEGO LEAGUE (FLL) yra sukūręs specialias veiklas, lengvai ir linksmai įtraukiančias pradedančius technologijų smalsuolius net nuo 4 metų amžiaus. Kiekvienais metais FIRST pristato naują, pasauliui aktualią ir įdomią temą vaikų kūrybiškumui pažadinti. Kiekviena komanda, nuo 2 iki 6 arba 10 vaikų, pradeda savo kelionę nuo iššūkio tyrinėjimų ir modelio konstravimo. Modelio konstravimas tai jūsų kūrybos pradžia, prie jo turėsite prijungti LEGO variklius, valdiklį, jutiklius ir parašyti programą užduočių sprendimui.. Besiruošiant varžyboms vaikai susipažįsta su inžinerija ir programavimu. Komandos savo darbus aprašo specialiuose pratybų sąsiuviniuose (Inžinieriaus užrašai) ir parengia sprendimų pristatymo plakatą (Show Me poster). Visų FIRST varžybų neatsiejama dalis yra Esminės vertybės (Core values), kaip mes siekiame savo rezultato (komandinis darbas ir gracingas profesionalumas).
Programa puikiai tinka neformalaus švietimo užsiėmimams, techninė kūryba, IT, robotika ir kitos STEM sritys.


FIRST LEGO LEAGUE tai STEM principu paremtos varžybos, kuriose svarbūs ne tik inžineriniai ir programavimo gebėjimai bet ir komandinės vertybės bei daug kitų dalykų svarbių auginant jaunąją kartą. Varžybose dalyvaujama komandomis, stengiantis susidoroti su iššūkiais naudojant LEGO MINDSTORM robotus.

Pristatymo transliacijos metu mokytojai susipažins su programos struktūra, turiniu ir eiga bei jos pritaikymu ir integravimu į formalųjį ar neformalųjį švietimą.

Dalyviai:

· Artūras Gaulia, VšĮ „Robotikos Akademija“ regionų plėtros vadovas, sertifikuotas Lego Education Academy treneris

· Algirdas Augustaitis, Lituanica X komandos treneris

Nuoroda į tiesioginę transliaciją: https://www.youtube.com
Donatas Kubilius
Dirbtuvių PATS SAU administratorius
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Gedimino pr. 51, 01504 Vilnius
Mob. +370 68525496
El. p. Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
www.lnb.lt